Sarah Jessica Parker flet për vdekjen e mikut të saj: “Ishte e padurueshme”

By

Sarah Jessica Parker më në fund foli publikisht për vekjen e bashkë yllit të saj të dashur “Sex and the City” dhe mikut të ngushtë Willie Garson.

Aktorja, e cila luajti Carrie Bradshaw në serialin hit, tha se vdekja e Garson do të lërë një “krater” në jetën e saj.

“Ka qenë e padurueshme. Ndonjëherë heshtja është një deklaratë. Madhësia e humbjes së një miqësie 30 vjeçare, ishte e përballueshme për mua”.

“Një miqësi e vërtetë që lejoi sekrete, aventura, një familje të përbashkët profesionale, të vërtetë, koncerte, udhëtime rrugore, ushqime, telefonata natën vonë, një përkushtim i ndërsjellë ndaj prindërimit dhe të gjitha dhimbjet dhe gëzimet që shoqërojnë, triumfet, zhgënjimet, frika, zemërimi dhe vitet e kaluara në sete (veçanërisht apartamenti i Carrie) dhe duke qeshur deri natën vonë si Stanford dhe Carrie, Willie dhe SJ, “vazhdoi ajo.

“Willie, do të më mungojë gjithçka për ty. Unë do të rilexoj çdo tekst nga ditët tuaja të fundit dhe do të shkruaj thirrjet tona të fundit,” shkroi ajo. “Mungesën tënde do ta mbush me bekimin e këtyre kujtimeve dhe të të gjitha atyre kujtimeve që do të flas”.

Garson vdiq të martën në moshën 57 -vjeçare pas një beteje me kancerin pankreatik.

View this post on Instagram

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Artikuj të ngjashëm