Paksa e pabesueshme! Me këtë yll të Manchester United kishte luajtur futboll Blero…

By

Blero pjesën më të madhe të rinisë së tij e ka kaluar në Suedi, e prej atje erdhi në Kosovë për të ndjekur ëndrrën e tij në muzikë.

Por pasioni i tij i përhershëm krahas muzikës, mbetet futbolli.

Këngëtari që është fans i flaktë i Barcelonës, dikur në Suedi edhe luante futboll për ekipin e qytetit të tij, ndërsa në Prive aji e rrëfeu një histori shumë interesante.

Image result for zlatan ibrahimovic
Image result for zlatan ibrahimovic

Blero ka luajtur kundër një ylli të futbollit dhe bëhet fjalë për Zlatan Ibrahimovic i cili ka shkëlqyer në karrierën e tij futbollistike, duke luajtur për ekipe si Inter, Barcelona dhe në fund të karrierës në Europë, për Manchester United.

“Ju e dini që unë e dua futbollin. Por kur kam qenë më i ri kam qenë aktiv dhe njëherë më ka rënë të luaj kundër futbollistit të famshëm Zlatan Ibrahimovic. Ishte interesant se në atë kohë ishte vetëm lojë, ndërsa pas kaq kohësh ai është legjendë futbolli”.

Ndiqeni të plotë historinë e Bleros në linkun më poshtë:                                             

Artikuj të ngjashëm