Nuse tipike shqiptare: Për Xhakën, mëngjesi që përgatit Leonita të bën t’i lëpish gishtat (FOTO)

By

Ata mund të kenë lindur e rritur në Zvicër, por një gjë mbetet e sigurt, gjak shqiptari rrjedhë në venat e tyre.

Granit Xhaka dhe Leonita Lekaj, gruaja e tij, janë tipikë shqiptarë e këtë e dëshmon edhe çaji i njohur si “rus” në tavolinën e tyre.

Madje, për një mëngjes të vonë në shtëpi, Leonita i ka përgatitur Granitit edhe petulla, të shoqëruara me djathë, ajvar e ullinj.

E për ta shoqëruar këtë super pjatë, që është kalorike, por njëkohësisht të bën të lëpish gishtat ngase ne shqiptarët vdesim për ato shije, në tavolinë ndodhet edhe çaji.

“Për zemrën time”, ka shkruar Leonita, duke iu referuar Granitit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm