Një gjë e tillë mund të ju ndodh edhe juve, modeles i fryhen buzët nga sëmundja e lartësisë

By

Chrissy Teigen rrallëherë nguron së ndari detaje në lidhje me jetën e saj personale në mediat sociale — dhe gjatë fundjavës ajo i njoftoi ndjekësit e saj për reagimin që pësoi pasi fluturoi nga Los Angeles në Utah për martesën e miqve të saj Meghan Mackenzie dhe Luke Dillon.

Image result for chrissy teigen

Në një seri të tweets, Teigen shpjegoi se gjendja quhet angioedema, për të cilën ajo beson se ndodh për shkak të sëmundjes së lartësisë.

Jo vetëm që e bëri që goja e saj të ndjehej sikur ishte “gati të shpërthente”, por fotot tregojnë buzën e saj të poshtme të fryrë në pothuajse dyfishin e madhësisë normale.

Sipas Klinikës Mayo, angioedema bën që shtresat më të thella në lëkurën tuaj të fryhen si rezultat i akumulimit të lëngjeve dhe zakonisht prek zona të indeve të lirshme si sytë dhe goja.

“Shumë e mërzitur dhe e pikëlluar që shteti im i lindjes, Utah, ka zgjedhur të më helmojë me një sëmundje të tmerrshme në lartësi.”

Ajo e ndoqi atë me një foto të afërt me gojën e saj të fryrë.

 “A e dini se angioedema mund të shkaktohet nga sëmundja në lartësi? Mësoni diçka të re çdo ditë! Buza ime do të shpërthejë. Mirupafshim botë.”

View image on Twitter

 

Artikuj të ngjashëm