Leonora Jakupin e emocionoi një datë e rëndësishme dje!

By

Këngëtarja Leonora Jakupi, në luftën e fundit në Kosovë, ka humbur një anëtar shumë të shtrenjtë të familjes, babain e saj.

Ai ra dëshmor përderisa dje e kishte përvjetorin e vdekjes.

Babai i saj Qazë Jakupi, kishte rënë dëshmor i luftës si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërsa këngën e famshme “A vritet pafajësia”, që të bartë plot emocione sa herë e dëgjon ia kishte kushtuar edhe babait të saj.

Përderisa dje ishin bërë 19 vjet që nga rënia e tij, Leonora i ka shkuar te varri dhe këtë dhimbje e ka ndarë edhe me ndjekësit e saj në Instagram.

“19 vjet pa ty babë”, ka shkruar ajo. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm