Pika juaj e dobët sipas horoskopit

By

Dashi
Ju keni problem të mblidhni veten dhe të vazhdoni pëpara pas një lidhjeje apo shoqërie të keqe.
Kur dikush ju lëndon, ndiheni sikur e gjithë bota juaj u shemb.

Demi
Pika juaj e dobët është ndryshimi. Preferoni që gjërat të jenë të njohura dhe të vazhdimta për ju,
prandaj kur ju duhet të ndryshoni diçka, kjo ju prish harmoninë.

Binjakët
Gjëja më e vështirë për ju është shprehja e vetes. Kjo është dhe arsyeja pse ju mbani shumë
pjesë të vetes të fshehura.

Gaforrja
Për ju, është refuzimi dhe thyerja e zemrës. Ju i ofroni kaq shumë dashuri botës, sa thyheni
plotësisht kur kjo nuk është reciproke ndaj jush.

Luani
Pika juaj e dobët është të mos vlerësoheni apo dalloheni për atë që bëni. Ju pëlqen ta konsideroni
veten si një lider sypatrembur dhe krenar. Por në momentin që jeni rrotull njerëzve që s’i intereson
mendimi yt, vetëbesimi juaj bie ndjeshëm.

Virgjëresha
Ju pëlqen të jeni gjithnjë të rregullt dhe të organizuar. Por në momentin që gjërat bëhen kaotike, ju
humbisni të gjithë kontrollin.

Peshorja
Thembra juaj e Akilit është empatia. Ju ndiheni keq kur lëndoni dikë, sepse dëshironi vetëm
harmoni dhe lumturi.

Akrepi
Nëse ka diçka që ju lëndon, është dështimi dhe zhgënjimi. I vendosni vetes aq shumë presion për
të qenë të suksesshëm, sa kur realiteti nuk arrin qëllimet e tua, humbisni toruan.

Shigjetari
Nuk duroni dot të ndiheni të kontrolluar nga të tjerët. Vlerësoni më shumë se gjithçka lirinë dhe
autonominë që keni, dhe për asgjë në botë nuk doni ta humbisni.

Bricjapi
Mungesa e suksesit është dobësia e juaj. Mendoni se jeni të destinuar për sukses dhe kur disa
gjëra dështojnë, e keni të vështirë të kujtoni veten tuaj për aftësitë që keni.

Ujori
Për ju nuk ka gjë më të shtrenjtë se të dashurit tuaj. Frika juaj më e madhe është të humbni ata.

Peshqit
Gjykimi dhe kritikat janë ajo që bëjnë të ndiheni keq. Jeni gjithnjë në ndjekje të ëndrrave dhe ideve
tuaja. Ndiheni shumë të sulmuar kur dikush ju bën një kritikë apo ju gjykon.

Artikuj të ngjashëm