Vazhdon konflikti mes Britney Spears dhe motrës së saj

By

Grindja familjare mes Britney Spears dhe motrës së saj më të vogël Jamie Lynn Spears po vazhdon.

Kjo pasi këngëtarja bëri një postim të ri në Instagram të premten në mbrëmje në të cilin ajo përdori klipe të drejtuesve të emisioneve të bisedave që vinin në mbrojtje të saj.

Duke përdorur titullin e saj në Instagram për të transmetuar ankesat e saj, artistja tha: “Koha e librit tuaj ishte e pabesueshme Jamie Lynn”.

Ajo përsëriti gjithashtu se pavarësisht pretendimeve të familjes së saj se ata nuk ishin në dijeni, ‘e gjithë familja’ e saj dinte për abuzimin e ish-konservatorit të saj.

Duke iu referuar daljeve të përbashkëta të talk show-ve, ajo shkroi, “Ajo që këto gra po thonë këtu është shumë e qartë! Unë jam pak e tronditur që më shumë njerëz si këto motra të vërteta shpirtërore nuk po e thonë ashtu siç është”.

Në mënyrë sarkastike, ajo vazhdoi duke thënë: ‘Urime për librin më të shitur … Nuk jam aspak e befasuar”.

Këngëtarja e ‘Slave 4 U’ më parë akuzoi Jamie-n se gënjente për të në librin e saj dhe se po bënte para duke përdorur emrin e saj.

Ndërsa ajo vazhdonte të kritikonte motrën e saj, Britney tha se do të donte që ajo ‘do të bënte një test detektor gënjeshtre’.

Artikuj të ngjashëm