Ekspertja analizon gjuhën e trupit të Rita Orës dhe Taika Waititit: Pse dyshja janë çifti perfekt?

By

Në pjesën më të madhe, marrëdhëniet me të famshëm duket se fillojnë në mënyrë të ngjashme: në fshehtësi.

Është e kuptueshme. Shumë nga jeta e një ylli konsumohet nga njerëz që nuk i njohin. Është e natyrshme të dëshirojmë pak privatësi pasi ata janë duke u dashuruar me dikë. Kjo duket se ka qenë rruga në të cilën Rita Ora dhe Taika Waititi kishin planifikuar të zbrisnin, por e gjithë kjo doli nga shinat kur ata u bënë viralë vitin e kaluar kur u panë duke u puthur. Epo, për të qenë konkret, Rita dhe Taika po putheshin me njëra-tjetrin ndërsa po putheshin edhe me Tessa Thompson. Daily Mail kapi dhe publikoi foto të puthjes  tyre në tre drejtime në Sydney dhe, pasi u mbyllën brenda për pothuajse të gjithë vitin 2020, ky moment i vitit 2021 qarkulloi me shpejtësi rekord.

Spekulimet për romancën e Ritës dhe Taikës filluan dy muaj më parë në mars të 2021-shit, por kjo puthje me të vërtetë i ndezi gjërat. Në vend të kësaj, Taika ishte duke u takuar me bashkë-yllin e tij të Thor: Love and Thunder , Tessa? A ishin të tre në një grup?

Rezultoi se ata thjesht po argëtoheshin dhe Taika e përshkroi puthjen si shumë të ftohtë. “Unë mendoj se në botën e internetit, gjithçka kalon shumë shpejt,” tha Taika për Sydney Morning Herald. Kur u pyet nëse vëmendja e puthjes e bëri të ndihej i pakëndshëm, ai tha thjesht: “Jo, jo në të vërtetë. Nuk po bëja asgjë të keqe. Është mirë”.

Që atëherë, Rita dhe Taika kanë ndarë gradualisht më shumë për marrëdhënien e tyre me fansat, duke postuar foto nga festa e ditëlindjes së Taika, duke marrë pjesë në Met Gala së bashku, duke udhëtuar nëpër botë, duke bërë foto romantike të vendosura në mënyrë strategjike në mes të fotove në Instagram dhe duke ndarë me fansat ditën e Shën Valentinit.

Ekspertja e gjuhës së trupit Karen Donaldson është dakord. Ajo analizoi fotot e fundit të çiftit (sans Tessa) dhe përshkroi se çfarë do të thotë çdo gjest për këtë marrëdhënie të lulëzuar. Këto foto mund të mos jenë bërë aq virale sa ato të tjerat, por kur vjen puna për të përcaktuar forcën e një marrëdhënieje, si lëviz një çift vlen po aq vëmendje.

Ata nuk kanë mure mes tyre 

“Në këtë imazh, Taika e tërheq Ritën drejt tij”, thotë Donaldson. “Ky është një përqafim me trup të plotë, me tërheqje të lartë.” Kur çiftet qëndrojnë kokë më kokë dhe gjoks më gjoks, do të kuptoni se ata kanë një lidhje intime – një lidhje që lejon një cenueshmëri totale.

“Grupi i gjesteve na tregon se ato janë të lidhura emocionalisht,” shton Donaldson. Dhe e gjithë kjo prekje është një shenjë e mirë edhe për intimitetin e tyre fizik.

Të qenit pranë njëri-tjetrit – edhe pa u prekur – është një gjë e madhe

Këmbët e Ritës të kryqëzuara larg nga Taika nuk do të ishte zakonisht një shenjë e mirë. Gjithashtu, Rita dhe Taika nuk po preken, dhe të dy po kërkojnë diku tjetër.

Puna është se çiftet (fatmirësisht) nuk kanë nevojë të jenë të gjithë mbi njëri-tjetrin për të komunikuar dashurinë e tyre. Pra, Donaldson fokusohet në gjërat që mund të mos i vini re.

Dyshja po e shfaqin qartë këtë për kamerat, kështu që do të shihni se humori dhe loja janë pjesë e kësaj marrëdhënieje. “Taika është ulur në njërin gju dhe gjuri i tij është afër këmbës së Ritës”, thekson Donaldson. “Kjo po na tregon se, pavarësisht se çfarë po ndodh, ai kërkon të jetë më afër saj.” Plus, ky ndryshim në nivele flet për admirimin e Taika për Ritën.

Taika dëshiron të mbrojë Ritën, e cila ndihet e sigurt me të

“Mund të thuash që Rita është e çmuar për Taika”, thotë Donaldson. “Ne mund ta shohim atë në mënyrën që ai e mban atë rreth belit të saj dhe vendos dorën e tij tjetër përpara saj në një mënyrë të tipit mbrojtës.”

Dhe, në fund të Ritës, mbajtja e dorës në xhep sinjalizon lehtësim. Kjo “po tregon se ajo ndihet e sigurt në praninë e tij”, thotë Donaldson.

Ata janë të lidhur nga një sens i përbashkët humori

“Rita mbulon trupin e Taika-s me këtë përqafim, ndërsa ai mbështetet përsëri në të”, thotë Donaldson. Ata po “përqafohen në lëvizje”, shton ajo.

“Kjo sinjalizon se ka një unitet në marrëdhënien e tyre,” shpjegon Donaldson. Ata ruajnë intimitetin e tyre pa e marrë veten shumë seriozisht. Argëtimi dhe të qenit bashkë janë prioritet.

Vendosja e këmbëve të Ritës zbulon saktësisht se si ndihet ajo për Taika-n

Ai nuk mund të rezistojë duke e bërë atë të qeshë. Të kapësh një foto të Ritës në tapetin e kuq sikur të ishte paparac është mënyra e Taika për t’i treguar asaj (dhe të gjithë të tjerëve) se sa e rëndësishme është për të.

“Dhe megjithëse Rita po shikon pak mbi kokën e Taika-s teksa pozon për kamerat, gjuha e trupit të saj na tregon se kjo është pikërisht vendi ku ajo dëshiron të jetë”, thotë Donaldson. “Nëse shikoni nga afër, gishti i Ritës drejtohet drejtpërdrejt nga Taika. Dhe kur këmbët tuaja drejtohen nga dikush, shpesh do të thotë se jeni të tërhequr ose të interesuar për atë person”.

Artikuj të ngjashëm