Shfrytëzimi i fëmijëve për përmbajtje në rrjete sociale, blogerja shqiptare ngre alarm

By

Në peizazhin gjithnjë në zhvillim të mediave sociale, prindërit e gjejnë veten përballë një enigmë unike – vendimi për të ndarë jetën e fëmijëve të tyre në internet.

Teksa epoka dixhitale vazhdon të riformësojë mënyrën se si ne lidhemi dhe komunikojmë, kufiri midis personales dhe publikut bëhet gjithnjë e më i paqartë.

Të navigosh në këtë kufi shpeshherë rezulton të jetë edhe i vështirë për prindër që jo rralle shkelin edhe privatësinë e një individi që nuk mund të japë leje apo miratim – siç është një fëmijë i vogël.

Pikërisht për këtë ka reaguar edhe blogerja e dashur shqiptar, Gerta Shino e cila vetë është nënë e një djali.

Ajo kritikon prindërit që ndajnë përmbajtje tejet delikate të fëmijëve të tyre pa u shqetësuar më vonë për pasojat.

Shihni më poshtë postimin e saj të plotë në Instagram. /Prive.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gerta Shino🦋☀️ (@gertashino)

Artikuj të ngjashëm