Sa toksik je bazuar në shenjën tënde të horoskopit?

By

Fjala ‘toksike’ rrjedh nga greqishtja për helm, më konkretisht, një helm që aplikohet në majën e një shigjete.

Siç eksploroi poetja Britney Spears në bop-in e saj “Toxic” të vitit 2003, ne jemi të gjithë krijesa të plagosura që, pa ndërhyrje të vetëdijshme përsërisim modelet tona të sjelljes.

Kjo është shpesh arsyeja pse ne e gjejmë veten në marrëdhënie toksike ose modele sjelljeje toksike, ka një cilësi të varur që na emocionon edhe pse na zhgënjen.

Si me çdo gjë, ndërgjegjësimi është hapi i parë përpara. Me këtë në mendje, më poshtë Ny Post sjell një listë të tipareve toksike të çdo zodiaku. Astrologët e lashtë jetonin sipas mantrës se “yjet na anojnë, nuk na lidhin”.

Në këtë mënyrë, ne jemi të predispozuar ndaj toksicitetit të caktuar, por në asnjë mënyrë nuk jemi të dënuar ta përjetësojmë atë. Le ta njohim atë, le të mësojmë prej tij dhe le të largohemi me qëllim prej tij.

DASHI 21 Mars – 19 Prill

Tipar toksik: Kontroll i dobët i impulseve

DEMI 20 Prill – 20 Maj

Tipar toksik: Egoizmi

BINJAKËT 21 maj – 20 qershor

Tipar toksik: Pa filtër

KANCERI 21 qershor – 22 korrik

Tipar toksik: Mospërfillje flagrante për kufijtë personalë

LUANI 23 korrik – 22 gusht

Tipar toksik: Dramë e panevojshme

VIRGJËRESHA 23 gusht – 22 shtator

Tipar toksik: Kritikues

PESHORJA 23 shtator – 22 tetor

Tipar toksik: Shpërthime të shkaktuara nga shtypja dhe pritshmëritë jorealiste

AKREPI 23 tetor – 21 nëntor

Tipar toksik: Përfition nga pikat e forta dhe të dobëta të të tjerëve

SHIGJETARI 22 nëntor – 21 dhjetor

Tipar toksik: Vrazhdësia

BRICJAPI 22 dhjetor – 19 janar

Tipar toksik: I pamshirshëm

UJORI 20 janar – 18 shkurt

Tipar toksik: Dyfytyrësia

PESHQIT 19 shkurt – 20 mars

Tipar toksik: Ikën nga situatat e vështira.

Artikuj të ngjashëm