‘Vrapo babadimër’ gjen përkrahje edhe nga artistët tanë (FOTO)

By

Festat e fundvitit janë festat më të veçanta për çdo familje dhe sigurisht nuk do të kishin kuptim pa dhurata.

Kur është nata e fundit e vitit, dëshirojm që çdo kush në familjet e tyre të ketë një festë sado modeste e ta gëzoj ndrrimin e vitit, e që të ketë sa më shumë familje që festojnë këtë natë e mos të ju mungoj asgjë është duke u përkujdesur Jusuf Islami me iniciativën e tij “Vrapo Babadimër”.

Iniciativa e re humanitare tash e një kohë ka hapur shtadin e saj në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Me blerjen e një kostumi të babadimrit ju kontriboni në buzjeshjen e një familjes për festat e fundë vitit, dhe bëheni pjesmarrës në mini maratonën  e cila mbahet në datën 18 dhjetor të këtij viti.

Në mesin e fytyrave publike që kanë përkrahur këtë iniciativ janë: Genc Prelvukaj, Neki Emra, Big Mama, Zake Prelvukaj, Lyrical Son, Milot Hasangjekaj.

Bëhu babadimër e falë një buzqeshje për familjet në nevojë. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm