Rikthehet trendi i çuditshëm i 90-tave, “tanga të ekspozuara”

By

Gjatë fundjavës, pasarela Versace Men’s Spring 2020 u mbajt në Milan. Një total prej 58 dukjeve u përbë nga veshje femrash dhe meshkujsh. Rroba me paterna dhe silueta të ndryshme, po një trend i të 90-tave u rikthye, “tanga të ekspozuara”. Tanga të kombinuara me pantallona të ulëta, e që u reklamuan nga Bella Hadid.

image

Sigurisht rikthimi i këtij trendi nuk duhet të merret si surprizë. Me obsesionin e modës për nostalgjinë kemi parë rikthimin e shumë trendeve të viteve të 90-ta de 80-ta. E  rikthimi i tangave të ekspozuara ishte vetëm qështje kohe.

Një gjë e tillë u pa edhe në Met Gala të këtij viti, ku Hailey Bieber solli në tapetin e kuq trendin e tangave të ekspozuara.

image

Nuk është hera e parë që kjo pamje të rikthehej, Britney Spears e solli trendin në vitet e 2000-ta. Halle Berry dhe Christina Aguilera u shfaqën në tapet të kuq me tanga të ekspozuara në vitin 2000.

Image result for britney spears exposed thongs

 

Burimi: Elle.com

 

 

Artikuj të ngjashëm