Reperi i famshëm arrestohet për sulmin brutal në Suedi

By

Nuk thuhet kot, bën krimin paguan me burg!

A$AP Rocky u arrestua për sulm të rëndë në Suedi të mërkurën.

Sipas zyrës së Prokurorisë Suedeze, arrestimi u zhvillua rreth orës 1:00 të mëngjesit.

Reperi është aktualisht në paraburgim. Sipas ligjit suedez, ai mund të mbahet deri në tre ditë para se të shihte një gjyqtar.

Arrestimi duket të jetë në lidhje me një incident që u bë të dielën dhe dukej të rrjedh nga një mosmarrëveshje mbi një palë kufje. Ylli i “Kids Turned Out Fine” ka postuar pamjet nga ajo që dukej të ishte e njëjta incident në Instagram të martën.

Klipi tregon artistin dhe ekuipazhin e tij që ballafaqohen me dy burra në rrugët e Stokholmit dhe më pas u përpoqën të largoheshin.

“Ne nuk i njohim këta njerëz dhe ne nuk duam probleme,” shkruan një pjesë e titullit të tij, duke shtuar se burrat thuhet se i ndoqën ata për katër blloqe.

Burimi: TMZ.com

Image result for asap rocky

 

 

Artikuj të ngjashëm