Publikohen këngët shqiptare për garën e Eurovisionit

By

Dje u bë publike radhitja e Shqipërisë në Eurovision.

Derisa tashmë dihet kundër cilave shteteve është në garë, këngëtari që do të këndoj do të zgjidhet në fund të dhjetorit.

Mirëpo, tashmë dihet se mes kujt do të jetë gara.

Këngët tashmë janë të publikuara në YouTube dhe mund ti gjeni duke i kërkuar artistët.

Agim Poshka – Vendi im

Franc Koruni – E morëm botën

Era Rusi – Zjarri im

Rosela Gjylbegu – Vashëzo

Inis Neziri – Pendesë

Gjergj Kaçinari – Më jep jetë

Orgesa Zaimi – Valixhja e kujtimeve

Sardi Strugaj – Ka me t’ba me kajt

Manjolla Nallbani – Ora e jetës

Kastro Zizo – Vallja e jetës

Stefan Marena – Meteor

Fatos Shabani – Ty

Florent Abrashi – Vajzë

Kamela Islamaj – Kujtimet s’kanë formë

Viktor Tahiraj – Nënë

Anxhela Peristeri – Karma

Mirud – Nëse vdes

Wendi Mancaku – Vesi i shpirtit tim

Erik Lloshi – Jo

Klint Çollaku – Do t’ia dal

Gigliola Haveriku – E lirë

Devis Xherahu – Peng

Festina Mejzini – Kush je ti dashuri

Enxhi Nasufi – Njësoj

Evi Reçi – Tjerr

Xhesika Polo – Më mbron

Artikuj të ngjashëm