Arsyeja e veçantë pse Anjeza Shahini ka vite që vesh xhaketën e njëjtë

By

Ndër njerëzit që nuk janë fytyra publike të veshësh gjërat e njëjta me vite është më se e zakonshme. Por edhe fytyrat publike që janë gjithmonë në objektivin e kamerës janë parë duke veshur të njëjtin artikull disa herë (marrim shembull dukeshën Kate Middleton e cila ka shumë raste kur paraqitet në evente të ndryshme me fustanin ose pallton e njëjtë.)

Edhe Anjeza Shahini me një postim të gjatë në llogarinë e saj në Instagram, shpjegoi arsyen e veçantë pse ajo ka vite që vesh xhaketën e njëjtë.

“Këtë xhaketë lëkure e ruaj dhe e vesh prej shumë vitesh. Ndoshta e shihni në shumë nga fotot e mia. Kështu bëj me disa nga veshjet e mia. E dua modën dhe kënaqem kur blej veshje të reja sigurisht, por dua dhe botën në të cilën jetojmë. Kështu që kur blej dicka të re, thjesht e mendoj dy herë. Vetëm kaq duhet për të bërë secili pjesën tonë, të shpëtojmë sadopak ambientin. Unë besoj në të qenurit modern dhe më I përgjegjshëm. Ah, sa për gotën plastike në dorë, është 100% e riciklueshme por prap nuk është ideale.”

View this post on Instagram

Këtë xhaketë lëkure e ruaj dhe e vesh prej shumë vitesh. Ndoshta e shihni në shumë nga fotot e mia. Kështu bëj me disa nga veshjet e mia. E dua modën dhe kënaqem kur blej veshje të reja sigurisht, por dua dhe botën në të cilën jetojmë. Kështu që kur blej dicka të re, thjesht e mendoj dy herë. Vetëm kaq duhet për të bërë secili pjesën tonë, të shpëtojmë sadopak ambientin. Unë besoj në të qenurit modern dhe më I përgjegjshëm. Ah, sa për gotën plastike në dorë, është 100% e riciklueshme por prap nuk është ideale.  #modëericiklueshme #modëdhepërgjegjshmëri #duajiveshjetetuapërkohëtëgjatë #ristiloveshjetetua  ______________ This brown leather jacket, I have it since I can't remember when. I wear it a lot, you propably can see it in many of my pictures. And so I do with lots of my other clothes. I love buying new outfits, and love fashion, but I also love the world we're living in. So if i buy something new, i just think twice. That's all it takes to do our bit to save the environment. I believe in being trendy and responsible. PS: The cup is a 100% recyclable but yet not ideal.  #fashorecyclable #trendyandresponsible  #loveyourclotheslongterm #restyleyourclothes

A post shared by 𝒜𝓃𝒿𝑒𝓏𝒶 𝒮𝒽𝒶𝒽𝒾𝓃𝒾 𝒞𝑜𝓃𝓃𝑜𝓁𝓁𝓎 (@anjezashahiniofficial) on

Kujtojmë që Anjeza Shahini në 8 mars të këtij viti u bënë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një vajzë që e pagëzoi me emrin Victoria Kelis Connolly. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm