Padyshim viti i shqiptarëve, Louis Vuitton lanson çantat me flamurin shqiptar (FOTO)

By

Louis Vuitton ose shkurt LV, është një shtëpi franceze e modës dhe kompani me pakicë luksoze e themeluar në vitin 1854 nga Louis Vuitton.

Monogrami LV i etiketës shfaqet në shumicën e prodhimeve të saj, duke filluar nga trungjet e luksit dhe mallrat e lëkurës në veshje të gatshme, këpucë, bizhuteri, pajisje, syze dielli dhe libra.

Louis Vuitton është një nga shtëpitë më të mira ndërkombëtare të modës në botë; ai shet produktet përmes dyqaneve të pavarura dhe përmes seksionit të tregtisë elektronike të faqes së internetit të tij.

Për gjashtë vjet rresht (2006-2012), Louis Vuitton u emërua markë luksoze më e vlefshme në botë.

Por a e dini çfarë? – Kjo markë super e shtrenjtë ka dizajnuar një çantë me flamurin e Shqipërisë – kuq e zi që kushton hiç më pak se 9.102.10 dollarë.

Ngjyra e saj është kafe e kombinuar me flamurin dhe ka madhësi 50. Ajo është unisex (e përdorshme për dy gjinitë)./Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm