MET GALA 2018: Këto janë fustanet më të bukura që u shfaqën në tapetin e kuq

By

Eventi i madh i Met Gala, është njëra ndër ngjarjet më të mëdha të modës në vit, e edhe këtë herë veshjet e të famshmëve botërorë nuk zhgënjyen.

Tema e këtij viti ishte inkorporimi i motiveve katolike në fustane ndërsa artistët befasuan me pamjet e tyre në tapetin e kuq.

Me kurora, kryqe e krahë, tepihu i kuq i Met Gala, ishte i mbushur me elemente të mahnitshme të modës dhe religjionit.

Këto janë fustanet më të bukura nga Met Gala 2018-të!

RIHANNA

Rihanna in a Maison Margiela Artisanal gown by John Galliano. Picture: AFP

KATY PERRY 

Katy Perry looks angelic in a gold Versace dress and wings. Picture: Getty

KIM KARDASHIAN

Kim Kardashian glitters in a gold Gianni Versace dress. Picture: AFP

BLAKE LIVELY

Blake Lively stuns at the 2018 Met Gala in New York City. Picture: Getty

JENNIFER LOPEZ

Jennifer Lopez chose Balmain for her 2018 Met Gala look. Picture: Getty

ZENDAYA 

Zendaya at the Met Gala in New York City. Picture: Getty

Artikuj të ngjashëm