Këngë për atdheun: Gold AG po sjellë projektin “Medvegja”

By

Është i vetmi reper nga lugina e Preshevës, i famshëm në trojet shqiptare dhe gjatë kësaj kohe sa është marrë me muzikë, tekstet e tija shpesh e kanë pasur për tematikë kombin.

Reperi Gold AG, tani do të sjellë për fansat e tij një këngë, e cila do i kushtohet Medvegjës, vendit prej nga ai vjen.

Këtë lajmërim e ka bërë reperi përmes profilit të tij në Instagram.

Aty thuhet se kënga do të lansohet publikisht, me 10-të nëntor, pra kanë mbetur vetëm edhe dy ditë nga data e përcaktuar. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm