Ky festival i njohur shqiptar i ka mbetur borxh akoma Linda Halimit

By

Festivali I Radio Televizionit Shqiptar RTSH, i ka mbetur akoma borxh këngëtares Linda Halimi dhe këtë e ka treguar vet ajo pasi dikush prej ndjekësve të saj e pyeti nëse do të marrë pjesë në Kënga Magjike.

Vite më parë, Linda mori pjesë në RTSH ku u shpall fituese me këngën “World” me të cilën mori pjesë më pas në Eurovizion.

“Të ardhmes si dihet. Por momentalisht RTSH akoma më ka borxh”, ka thënë Linda pasi iu bë pyetja: “A do rikthehesh në festivalin Kënga Magjike ose RTSH”.

Mbetet të shihet se nëse pas kësaj deklarate do të reagojnë nga RTSH dhe përfundimisht do t’i lajnë borxhet me artisten e cila tash e disa vite jeton në Amerikë atje ku edhe po zhvillon karrierën./Prive.al

Artikuj të ngjashëm