Këto janë veshjet që u cilësuan më të mirat në “Bafta 2022” (FOTO)

By

Pushtimi i vazhdueshëm i Ukrainës ishte një nga temat e edicionit të 75-të të Çmimeve të Akademisë Britaneze të filmit (BAFTA) të dielën, me organizatorët që ofruan fjalë mbështetjeje dhe nikoqiren Rebel Wilson e cila ishte në qendër të vëmendjes kur drejtoi gishtin e mesit ndaj presidentit rus Vladimir Putin.

Në tapetin e kuq, megjithatë, tundimet e qarta ndaj krizës ishin të pakta megjithëse shumë të pranishmit mbërritën në Royal Albert Hall të Londrës me veshje me ngjyra të errëta dhe të zymta që dukej se pasqyronin gjendjen shpirtërore.

Ata yje që iu drejtuan drejtpërdrejt pushtimit, kryesisht e bënë këtë duke përdorur shirita blu dhe të verdhë në veshjet e tyre siç ishin veshur nga aktorja britanike Jessica Plummer dhe 13-vjeçari Woody Norman, i cili u shfaq përkrah Joaquin Phoenix në “C’mon C’mon”, shkruan CNN.

Më poshtë janë disa nga paraqitjet më të mira në tapetin e kuq të “BAFTA 2022”:

Benedict Cumberbatch dhe Sophie Hunter

Naomi Campbell

Emma Watson

Daniel Kaluuya

Sebastian Stan

Artikuj të ngjashëm