Nëse ju ka ikur: Learta Shkëlqeu në koncertin e saj, live ajo këndon muzikë klasike gjermane (VIDEO)

By

Ajo vet është e shkolluar për kanto dhe ka një zë sopranoje e fati e deshi që të shkonte në një familje muzikantësh.

Learta Jakupi, nusja e këngëtares Shyhrete Behluli, pra ca ditësh mbajti në Prishtinë një koncert klasik dhe interpretoi këngë gjermane dhe shqipe.

View this post on Instagram

Mbrëmje e paharruar! 27.10.2018

A post shared by Learta Jakupi (@leartajakupi) on

Si soprano që është, ajo shkëlqeu në rolin e saj për aq sa marrim vesh ne në muzikë klasike.

Koncertin që e dha para pak ditësh, ajo e përgatiti për gjashtë muaj nën shoqërimin e pianos, ndërsa tani ajo ka lansuar në Youtube edhe disa prej interpretimeve të saja. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm