Këngëtarja e famshme nga jugu feston sot ditëlindjen, Poni mbush kaq vjet

By

Këngëtarja e famshme shqiptare, Poni këtë të premte feston ditëlindjen.

Poni njihet me emrin artistik, por siç e dinë shumë pak këngëtarja quhet Shqiponja Karafili dhe vjen nga Vlora.

E këngëtarja me zërin fantastik, feston sot 36 vjetorin e lindjes, derisa përveç karrierës së suksesshme ajo është bërë edhe nënë e një djali. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm