SHQIPTARJA NË THE VOICE KIDS OF GERMANY

By

Të rinjtë po tregojnë çdo ditë e më shumë sukses në muzikën botërore e kjo falë e talent show ku po shërben si trampolinë për depërtim.
Në formulën e “The Voice Kids” të Gjermanisë ka konkuruar një shqiptare me këngën “Airplanes” e cila ka mahnitur jurinë e në të ndodhet hiq më pak se fituesja e Eurovisionit Lena e cila me këngën Satellite u bë fenomen botëror e ndërsa klasifikohet si e më e klikuara në festivalit europian.
Gjatë interpretimit të Alberinës Lena dhe Mark u ngritën në këmbë dhe shtypën butonet për ta rrëmbyer në ekip shqiptaren./Prive.al
http://youtu.be/sSeSFY6TNSw

Artikuj të ngjashëm