Jeni kureshtar të dini sa shpenzojnë të famshmit në unaza të martesës?

By

Unaza juaj e dasmës është një nga pasuritë tuaja më të çmuara, dhe pa marrë parasysh stilin ose etiketën e çmimeve, ato janë diçka të ruajmë më dashuri.

Por a keni qenë ndonjëherë kurioz sa shpenzojnë të pasurit dhe të famshmit në një unazë martese? Për t’ju dhënë një ide, këtu janë dhjetë unazat më të shtrenjta të dasmave në botë deri më sot.

500,000 $

Ben Affleck And Jennifer Garner's Relationship Timeline - Bennifer Call Off Divorce

Në vendin e dhjetë është aktorja Jennifer Garner me unazën e prezantuar prej Ben Affleck. Vlen për gjysmë milioni dollarë, është një diamant  në një punim platini platini.

1.2 milion $

The Story of Jennifer Lopez's Pink Diamond Engagement Ring From Ben Affleck

Në vendin e nëntë prapë Ben Affleck, këtë herë me unazën mahnitëse që i dha Jennifer Lopez. Ata njoftuan fejesën e tyre me një unazë të projektuar nga i famshmi Harry Ëinston që përmban 1.6 karat diamant rozë të lehtë.

2.5 milion $

Pin on Celebrity Engagement Rings

Catherine Zeta Jones hyn në vendin e 8-të me një diamant të prerë prej 10 karatësh. Ishte një unazë unike me diamant i vendosur në mënyrë horizontale dhe rrethohej nga 28 diamante më të vogla. Kjo unazë iu dha asaj nga burri Michael Douglas.

2.6 milion $

Jackie Kennedy's Engagement Ring and Jewelry Collection | Ritani

Ish Zonja e Parë e Amerikës e njohur gjerësisht si Jacky Kennedy Onassis, gruaja e ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara, John F Kennedy, bashkohet në listën e unazave më të shtrenjta të dasmave me një diamant 15 karatësh nga burri i saj i dytë Aristotle Onassis.

3 milion $

Melania Trump's 15-Carat Engagement Ring Didn't Cost What Donald Trump Said It Did

Melania Trump u prezantua me një diamant mahnitës 15 karatësh të smeraldit të vendosur në një shportë platini që është e rrethuar nga një dizajn i bukur gjethesh, e dhuruar nga presidenti aktual amerikan, Donald Trump.

4 milion $

See Marc Anthony's engagement ring for Nadia Ferreira

Jennifer Lopez morri një propozim të dytë, me unazën e fejesës që ajo mori nga ish-burri Marc Anthony. Ky ishte një diamant i bukur blu me dritë 5 karatësh i krijuar nga argjendari Neil Lane.

4.06 milion $

Grace Kelly's Engagement Ring That Changed Her Life - BAUNAT

Grace Kelly iu dha një diamant mahnitës 10.47 prerë nga smeraldi i mbështjellë nga dy diamante të mëdha baguette për martesën e saj me Princin Rainier të Monakos. Kjo unazë ishte nga argjendari i njohur francez Cartier, dhe ende duket përrallore 50 vjet më vonë.

4.7 milion $

Paris Hilton Flashes Massive Emerald Cut Engagement Ring

Paris Hilton (ishte) pronarja e një prej unazave më të shtrenjta të fejesës në botë; një diamant 24 karatësh diamant i mbështjellë nga dy diamante të tjera. Fejesanuk zgjati, dhe ajo përfundoi duke shitur unazën në ankand për të mbështetur njerëzit e prekur nga Uragani Katrina.

5 milion $

A Ring Fit For A Queen: Beyonce Engagement Ring | Friendly Diamonds

Jay Z zgjodhi një diamant të përsosur pa 18 karat që është vendosur në platin dhe një prerje tetëkëndëshi për Beyoncé. Cilësia e diamantit është jashtëzakonisht e lartë, aq sa është vërtetuar zyrtarisht si një gur premium dhe i jashtëzakonshëm.

8.8 milion $

The Fascinating History of Elizabeth Taylor's Engagement Ring

Mbretëresha e bizhuterive të shtrenjta, Elizabeth Taylor merr titullin si unaza më e shtrenjtë e fejesës në botë. Një pjesë që i është dhënë asaj nga Richard Burton, prerja Asscher, diamanti i çertifikuar nga Krupp 33,19-karat IIa është një nga më të mëdhenjtë në pronësi private. Diamanti konsiderohet i jashtëzakonshëm; me qartësi të lartë dhe kimikisht të pastër. Ajo u dha në ankand pas vdekjes së saj, dhe aktualisht është në pronësi të një koleksionisti anonim aziatik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm