Elita Rudi ka një amanet për të ndjerin Ismet Peja

By

Artisti shumë i dashur i popullit, Ismet Peja ndërroi jetë në orët e hershme të këtij mëngjesi, në moshën 83 vjeçare.

Shumë të famshëm, njerëz që u rritën më muzikën e këngëtarit, të tjerë që edhe bashkëpunuan, shprehën ngushëllimet e tyre.

Kështu bëri edhe Elita Rudi, e cila publikoi një fotografi të dasmës së saj.

Ajo i shpreh trishtimin e saj për vdekjen e artistit, duke uruar që kur ai të takohet më gjyshin e saj, t’i bëjë të fala.

“Lamtumire baca Ismet. Te fala gjyshit dhe muzika juaj do te jete melodia me e bukur e parajses! Ngushllime te perzemerta familjarve”, shkruan moderatorja në postimin e saj. /PRIVE.AL

Artikuj të ngjashëm