Britney Spears i rikthehet muzikës me këngën e re

By

Britney Spears ka publikuar këngën e saj të parë, të re, që kur u lirua nga konservatori që kontrollonte pothuajse çdo aspekt të jetës së saj.

Hold Me Closer – një duet me Sir Elton John – u shfaq në faqet e transmetimit të premten, duke shënuar rikthimin e Spears në muzikë pas një pauze gjashtëvjeçare.

“Është shumë bukur që po këndoj me një nga meshkujt më klasikë të kohës sonë”, tha ajo përpara publikimit.

“Jam disi i mbingarkuar… është një punë e madhe për mua!”

Kënga përfshin tre nga hitet klasike të Sir Elton – Tiny Dancer, The One dhe Don’t Go Breaking My Heart – në një ritëm klubi të freskët verës.

Artikuj të ngjashëm