U kritikuan për tekste seksiste, reagojnë Don Xhoni dhe Getinjo

By

Në televizionin ATV, në programin “Context” udhëhequr nga Leart Hoxha, si temë të fundit, ka pasur “Kufijtë seksistë”, me të ftuarit që diskutonin rreth kësaj teme.

Ndërkohë, moderatori përmend dy projekte muzikore nga të dy artistët e estradës që janë Getinjo dhe Don Xhoni. Kënga “Lavire” nga Getinjo dhe Don Xhoni në njërin nga klipet teksa i referohet gruas si “bitch” zhargon ky denigrues ndaj figurës së gruas.

Reperët kanë reaguar të dy me anë të disa postimeve.

Don Xhoni thotë se ai është një artist dhe kjo është mënyra se si ai e shpreh artin e tij.

Ndëkorhë, reagim pati edhe nga Getinjo që thotë se muzika e tij nuk shtyn të bëjë askënd diçka të cilën nuk do ta bënte edhe pa dëgjuar një këngë të tij. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm