Lewis Hamilton nderohet me titull mbretëror

By

Sir Lewis Hamilton ka marrë zyrtarisht titullin kalorës nga Princi i Uellsit në Kështjellën Windsor të mërkurën.

36-vjeçarit iu dha titulli i kalorësit dhe titulli që rezulton në listën e Nderimeve të Vitit të Ri 2021, pasi përputhej me Michael Schumacher me Kampionatin e tij të shtatë Botëror në Formula 1.

Piloti i Mercedes humbi titullin e tetë rekord këtë sezon pas një përfundimi të sezonit F1 në Abu Dhabi pasi Max Verstappen mori titullin për herë të parë. Por Hamilton do të kthehet në përpjekje për të thyer rekordin në vitin 2022 së bashku me shokun e ri të skuadrës George Russell. /Prive.al

Lewis Hamilton knighted at Windsor Castle after being pipped to F1 title |  Evening Standard

Artikuj të ngjashëm