Taylor Swift del në mbrojtje të këngëtares së njohur shqiptare

By

Në një postim të mëngjesit të së hënës, Bebe Rexha adresoi një problem tjetër me të cilin përballen gratë në industrinë e argëtimit: moshën.

Së bashku me një pamje të mrekullueshme në një bikini me dy pjesëshe, Rexha përfshiu një përmbledhje ku detajohej një problematikë që ajo mori së fundmi nga një ekzekutiv mashkull i muzikës.

Ekzekutivi, shkruante Rexha, tha që marka e saj ishte “konfuze” sepse ajo poston “foto seksi në Instagram dhe kjo nuk është ajo që supozohet se këngëtarët femra duhet të bëjnë, veçanërisht për moshën time [29].”

Rexha vazhdon duke kundërshtuar standardin e dyfishtë, në të cilin gratë etiketohen si “lecka” ndërsa plaken, ndërsa burrat etiketohen si “seksi”. Ajo vëren se ndërsa përgatitet të mbushë 30 vjeç, ajo nuk po ikën nga ai realiteti.

“Unë jam më e mençur, jam më e fortë dhe kam besim tek vetja. Unë jam një dashnore shumë më e mirë sesa isha 10 vjet më parë,” shkruan Rexha, i cili ia kushtoi fotografinë ekzekutivit të lartpërmendur të muzikës.

View this post on Instagram

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

E në mbrojte i dolën shumë nga ndjekësit e saj e po ashtu edhe kolegët. Në ndër ta është edhe këngëtarja e njohur amerikane Taylor Swift, e cila duket se e ka pasur të ndjerë këtë qështje të industrisë, meqenëse edhe vet është një 29 vjeçare.

“Tërhiqe zvarrë, le të bashkohen 29 vjeçaret” – shkruan ajo duke e pasuar me 13 emoji zemra. /Prive.al

'DRAG THEM': Taylor wrote, '29 YEAR OLDS UNITE' in all caps, to which Bebe replied with '#1989,' a nod to Taylor's blockbuster album and the year both were born

 

 

Artikuj të ngjashëm