Pas tre ditëve të NIN direkt nga Pri Fest, sonte ‘Ora e Pasditës’

By

Një ndër ngjarjet më të mëdha kinematografike në Kosovë, Pri Film Fest po i afrohet fundit të këtij edicioni.

Rrugëtimi i Pri Film Fest në Klan Kosova është përcjellur çdo mbrëmje me fillim nga ora 21:40 në emisionin NIN.

Mysafirë të shumtë vendorë e të huaj shpalosën projektet e tyre dhe folën për planet e të ardhmes.

E një koncept i tillë do bartet sonte në emisionin ‘Ora e Pasditës’ me Njomza Aliun.

Me fillim nga ora 18:40, të ftuar do jenë kineastë dhe jo vetëm me lidhje direkte nga ‘zemra’ e Pri Film Fest.

Ndryshe, sonte në ora 20:00 në kinemanë e hapur tek amfiteatri i sheshit Zahir Pajaziti do shfaqet premiera regjionale e filmit ‘Frauen’ ku ndër rolet kryesore është edhe aktori i njohur shqiptar Blerim Destani. /PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm