Si kujdesen VIP-at tanë për trupin e tyre? (VIDEO)

By

Të jesh fytyrë publike kërkon shumë  impenjim sa i përket përkujdesjes ndaj vetës në përgjithësi e sidomos asaj trupore.

Disa nga emrat e njohur kanë pohuar të kenë një trup të formësuar si të tillë të trashëguar gjenetikisht deri sa të tjerë linjat e tyre perfekte i kanë arritur falë përkushtimit ndaj ushtrimeve të ndryshme.

Nora Istrefi ka arritur të ketë linja trupore që shumë nga femrat i ëndërrojnë.

Në një intervistë të më parshme për emisionin Prive, ajo rrëfen që përveq ushtrimeve të ndryshme në palestër ajo përkujdeset edhe ushqimin ta konsumojë në mënyrë sa më të shëndetshme.

Njejtë shprehet edhe Dhurata Lipovica, modelja ani pse nënë e dy fëmijëve shprehet të ketë një metabolizëm shumë të shpejt gjë që ka bërë që modelja ti rikthejë menjeherë pas lindjes linjat e mëhershme.

Ndryshe ajo tregohet shumë e kujdesshme me palester dhe sidomos me ushqim të cilin shprehet ta konsumojë shumë të pasur me proteina dhe karbohidrate.

Fitnesi dhe të ushqyerit e shëndetshëm dita ditës po bëhën shprehi të shumë femrave dhe meshkujve, megjithatë janë VIP-at ata që këtyre dukurive po i përkushtohën shumë e më shumë./PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm