Shokon me deklarata Kanye West: Të zinjtë zgjodhen vet skllavërinë

By

Kanye West ka dhënë një numër deklaratash shokuese si i ftuar në një intervistë live në TMZ gjatë së martës.

Njëra nga këto deklarata u bë në fillim të emisionit, kur atij iu kërkua që të përgjigjej karshi disa akuzave që i kishin bërë reperët The Dogg Pound dhe Daz Dillinger gjatë javës së kaluar, pasi Kanye West e kishte quajtur vëlla presidentin Donald Trump.

“Ishim skllevër para 400 vitesh. 400 vjet janë shumë dhe kjo më bën të mendoj se skllavëria ishte një zgjedhje e tyre”, ka thënë reperi amerikan, i cili së fundmi është kritikuar shumë për afërsinë që ka treguar me presidentin Trump. /Prive.al

Camera shy: Kanye also called Donald Trump his 'boy' and voiced his love for the president while comparing liberal attacks on him to 'torture porn' (pair above in December 2016, with Kanye revealing in Tuesday he was 'f***ed up on opioids at this time)

Artikuj të ngjashëm