Shihni veshjet më të bukura në tapetin e kuq ‘SAG Awards 2023’

By

Në çmimet vjetore SAG, gjithçka ka të bëjë me festimin e punës më të mirë të vitit nga aktorët dhe aktoret – dhe kur bëhet fjalë për tapetin e kuq, mund të prisni veshje po aq dramatike sa shfaqjet e nderuara të mbrëmjes.

Më poshtë, shikoni zgjedhjet e veshura më mirë nga çmimet SAG të këtij viti, nga Valentino rozë e Zendaya deri te mini-ja e bukur Prada e Amanda Seyfried.

Zendaya

Aktorja e “Euphoria” dukej e lulëzuar me një fustan rozë mëndafshi pa rripa Valentino Haute Couture me busti, me pika me 190 rozeta dhe aksesorë me bizhuteritë Bulgari, duke përfshirë një set të mrekullueshëm choker me gurë të çmuar në ngjyrë pastel.

Danielle Deadwyler

E nominuara për “Till” dukej e mrekullueshme me një fustan Louis Vuitton me tegela me petale ombre që shtriheshin poshtë fundit.

Amanda Seyfried

Ndoshta e frymëzuar nga lëngu jeshil i dashur i Elizabeth Holmes, ylli i “Dropout” u dallua nga pakoja me një minifustan Prada jeshile molle me një tren minimalist dhe harqe në të dy supet, të cilat i zbukuroi me gurë të çmuar smeraldi nga Cartier.

Cara Delevingne

Aktorja e shndërruar në “Only Murders in the Building” mishëroi elegancën me një jumpsuit të zezë Carolina Herrera me mëngë të gjata me një fund të gjerë dhe një dyshe rozetash në bust. Diamantet klasike nga De Beers – duke përfshirë një gjerdan spektakolar që peshonte afërsisht 75 karat – kompletuan pamjen e saj.

Quinta Brunson

Shpresojmë që krijuesja dhe ylli i “Abbott Elementary” të ketë arritur të shkrep disa “guaskë” me fustanin e saj të bukur Jean-Louis Sebaji të frymëzuar nga fiston.

Jennifer Coolidge

Ajo ka kombinuar fustanin e saj të hollë dhe të sofistikuar Saint Laurent me një shirit koke dhe valë bionde të denja për bombë..

Meghann Fahy

Bashkëylli i Coolidge dukej e bardhë me një fustan të prerë vezullues nga Ralph Lauren, i bashkuar me vetëm disa diamante Cartier të vendosura mirë.

Haley Lu Richardson

Richardson përqafoi magjepsjen vajzërore në një stil Carolina Herrera pa rripa të mbuluar me temina, të mbushura me perla dhe aksesorë me një çantë të zbukuruar dhe një spërkatje të boucheron bling.

Michelle Yeoh

Diamantet e verdha nga Moussaieff përfunduan pamjen magjepsëse të Yeoh.

Artikuj të ngjashëm