Rita Ora frikësohej se karriera e saj do të shkatërrohej pas betejës ligjore me Roc Nation

By

Rita Ora ka rrëfyer se ‘kishte frikë për karrierën e saj’ gjatë betejës së saj ligjore me kompaninë muzikore ku kishte kontratë, Roc Nation, e cila është në pronësi të Jay Z.

Fear: Speaking about the battle with Jay Z's Roc Nation which prohibited her from making music for five years, the hitmaker admitted that the stress of the situation left her 'scared' (Pictured with Jay in 2015)

Duke folur për betejën gjyqësore që e ndaloi atë të bënte muzikë për pesë vjet, krijuesja e hiteve, 28 vjeçare, pranoi se stresi i situatës e la atë përfundimisht ‘të frikësuar’.

‘Patjetër që isha e shqetësuar dhe po, kisha frikë për jetën sepse, kjo është jeta ime. Muzika ime është gjithçka që di, kështu që padyshim u frikësova, ‘ u shpreh ajo.

Duke folur për Daily Star, Rita vazhdoi: ‘Nuk e di nëse depresioni është fjala e duhur, por padyshim që kam qenë e frikësuar’.

Ylli më parë ngriti një padi për të dalë nga kontrata e saj me Roc Nation të Jay-Z, duke i akuzuar ata se e kishin lënë pas dore atë në favor të artistëve të tjerë, përpara se ata të paditnin dhe më pas ta zgjidhnin çështjen në 2016-ën.

Në vitin 2016, Rita erdhi në një marrëveshje pasi Roc Nation paditi Rita për 2.4 milion dollarë për shkeljen e kushteve të kontratës së saj dhe mos sigurimin e numrit të kërkuar të albumeve përgjatë viteve që ka qenë me ta.

Dilemma: Speaking about the legal battle in a previous interview, Rita expressed: 'I lost a lot of confidence in myself. I thought: ‘What am I going to do?’

 

Artikuj të ngjashëm