Paraqitja e Kim Kardashian në Met Gala rishkroi rregullat e tapetit të kuq

By

Kim Kardashian e merr seriozisht modën e saj Met Gala. Ajo vazhdimisht ka shkuar përpara me zgjedhjet e saj, që kur ajo së pari doli në tapetin e kuq me fustanin e lindjes tani portreti me lule Givenchy në vitin 2013.

Veshja e zezë e errët e Kardashia e Balenciaga me maskë ishte ndryshe nga çdo gjë që Kardashian – ose dikush tjetër – kishte veshur në Met më parë. Duke errësuar plotësisht tiparet dhe fizikun e saj të famshëm, pamja i dha yllit të realitetit diçka që nuk e kishte prej kohësh: anonimitetin.

Kim Kardashian Covers Face in Balenciaga Dress at the Met Gala in 2021

Duke hyrë në gala me stilistin e Balenciaga Demna Gvasalia në krahun e saj-dhe në një ansambël që përputhej me një fustan të errët të Kardashian ktheu kokat e të gjithëve.

Met Gala 2021: Kim Kardashian wears all-black outfit designed by ex Kanye  West | Philstar.com

Sigurisht, motra e saj Kendall ishte afër, e cila u ofroi shikuesve një aluzion, por veshja dhe atmosfera e saj misterioze i dhanë turmës diçka të re dhe krijuese. /Prive.al

Kim Kardashian's faceless Met Gala outfit has everyone talking. Here are  the best memes people are making out of her look.

Artikuj të ngjashëm