Rita Ora dhe vajza e Kate Moss dëshmojnë të jenë dyshja fantastike

By

Rita Ora dhe Lila Moss janë dyshja e modës që nuk e dinim se kishim nevojë.

Dizajnerja e modës dhe muza e stilit ndau një urim për vajzën modele të Kate Moss në Instagram të premten, teksa ajo festoi ditëlindjen e saj të 21-të. Dhe veshjet e tyre dëshmuan pse ata janë dy nga më të bukurat It-girl

Rita tha në postimin e dashur: “Gëzuar ditëlindjen për grerëzën time të mrekullueshme @lilamoss 21!”

Rita shared the photograph of her and Lila on Instagram

Ora veshi braletën më elegante të dantellës së bashku me dorezat e njëjta që i shtriheshin pas bërrylave. Duke përdorur doreza për t’i shtuar elegancë një pamjeje, ju keni qenë një stilist i preferuar i modës në vitin 2023. Në një nga pamjet e saj më të paharrueshme në tapetin e kuq ndonjëherë, Princesha e Uellsit filloi trendin në shkurt kur veshi një fustan të bardhë eterik me doreza të zeza mbresëlënëse deri në krahët e BAFTA-ve.

Lily James, Barbara Palvin dhe Princesha Beatrice gjithashtu kanë tronditur dorezat e operës këtë vit.

Lily kishte veshur fustanin më elegant, i cili përmbledh dy nga trendet më të mëdha të momentit. Fustanet e tejdukshme kanë qenë të preferuarat e modës vitet e fundit, dhe shfaqjet e pistave, duke përfshirë shfaqjen SS24 të frymëzuar nga baleti i Victoria Beckham, të paraqitur në ditëlindjen e Lilës, kanë dëshmuar se ‘veshja e zhveshur’ do të jetë ende e madhe përtej këtij sezoni.

Rita Ora

Diamantet nga ana tjetër është një prirje që ka hyrë në radarët tanë për AW23. Nga bluzat e tejdukshme deri te këpucët e baletit, influencuesit, stilistët e rrugës dhe A-listers kanë veshur gjithçka të zbukuruar. Vetë Rita kishte veshur dy fustane me diamant të rremë në një javë në fillim të këtij muaji. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm