Si rrallëherë, Pallati Mbretëror adreson thashethemet për shëndetin e Kate Middleton

By

Pallati po bën një deklaratë të rrallë për rikuperimin e Kate Middleton nga operacioni abdominal pasi Princesha e Uellsit u bë objekt spekulimesh në internet ditët e fundit.

Një zëdhënës i Princeshës Kate tha: “Ne ishim shumë të qartë që në fillim se Princesha e Uellsit ishte jashtë deri pas Pashkëve dhe Pallati Kensington do të jepte përditësime vetëm kur diçka ishte e rëndësishme.”

Zëdhënësi përsëriti se rikuperimi i princeshës, 42 vjeçe, “po shkon mirë”.

Pas tërheqjes së papritur të Princit William nga një shërbim përkujtimor në nderim të kumbarit të tij të ndjerë të martën, shqetësimet në lidhje me mirëqenien e Princeshës Kate u rritën në të gjithë internetin, duke nxitur një valë teorish konspirative – pavarësisht se një burim nga pallati ndau të martën se Kate “vazhdon të jetë mirë” në shërimin e saj.

Në deklaratën fillestare për operacionin e saj të lëshuar më 17 janar, një ditë pas operacionit, Kensington Palace tha se ishte “dëshira e Princeshës Kate që të dhënat e saj personale mjekësore të mbeten private”.

Pallati shtoi se ata do të “sigurojnë përditësime mbi përparimin e Lartësisë së Saj Mbretërore vetëm kur të ketë informacione të reja të rëndësishme për të ndarë”.

Ata ndanë gjithashtu afatin kohor të pritur për shërimin e saj, duke përfshirë një qëndrim 10 deri në 14 ditë në spital pas operacionit (ajo përfundoi duke u larguar më 29 janar, 13 ditë pas procedurës) dhe një periudhë të vazhdueshme rikuperimi në shtëpi pa kthimi në detyra publike deri pas Pashkëve. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm