Rikthehet pas një dekade! Të gjitha detajet për filmin e ri të “Shrek”

By

Pas më shumë se një dekade që nga kësti i fundit i ekskluzivitetit Shrek, DreamWorks Animation më në fund ka konfirmuar se Shrek 5 është ka nisur punë.

Ndërsa nuk ka ende një datë zyrtare të lansimit, fansat tashmë janë të ngazëllyer me perspektivën për të parë ogrenë e tyre të preferuar përsëri në ekranin e madh. Të gjithë anëtarët kryesorë të kastit të zërit, përfshirë Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Donkey), Cameron Diaz (Princess Fiona), Antonio Banderas (Puss in Boots), pritet të kthehen.

Ishte themeluesi dhe CEO i Illumination Chris Meledandri që konfirmoi të njëjtën gjë teksa foli për Variety. Ai gjithashtu zbuloi se një spinoff i Donkey është në punë.

Filmi i parë i Shrek-ut u publikua në vitin 2001 dhe shpejt u bë një hit, duke fituar mbi 484 milionë dollarë në mbarë botën. Ajo u vlerësua për humorin e mprehtë, referencat e zgjuara në tropikët e përrallave dhe një mesazh të ngrohtë për të pranuar veten ashtu siç janë. Franshiza vazhdoi të prodhonte tre filma të tjerë, secili duke shtuar personazhe të rinj dhe duke zgjeruar universin e Shrek. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm