Reperi në Britani vdes pasi kishte koronavirusin

By

Reperi në Mbretërinë e Bashkuar, Ty ka vdekur në moshën 47 vjeçare pasi doli pozitiv me koronavirus.

Në vitin 2004, albumi i dytë i muzikantëve nigeriano-britanikë, Upwards, u nominua për çmimin Mercury së bashku me Amy Winehouse, The Streets dhe fituesit eventual Franz Ferdinand.

Muzikanti e mori virusin në fillim të këtij viti, dhe një faqe për mbledhjen e fondeve të ngritur në prill njoftoi se ai ishte “futur në një gjendje kome të indikuar për të qetësuar përkohësisht për t’i ndihmuar trupin e tij të marrë trajtimin e duhur”.

Ai më vonë u largua nga kujdesi intensiv pasi gjendja e tij në dukje ishte përmirësuar – por të enjten, ekipi i tij i shtypit konfirmoi se ai kishte vdekur.

Artikuj të ngjashëm