Rastet që Meghan Markle është frymëzuar nga veshjet e Princeshë Dianës

By

Meghan Markle kurrë nuk pati mundësinë të takojë Princeshën Diana, por ajo ka gjetur shumë mënyra për të nderuar vjehrrën e saj të ndjerë – veçanërisht përmes modës.

Stili i Meghan Markle ka nxitur shumë krahasime me Dianën në shumë raste, madje ajo ka veshur sende nga koleksioni i saj personal.

Në fillim të kësaj jave, 38-vjeçarja u paraqit për një nga paraqitjet e saj të fundit si një anëtare e familjes mbretërore: shërbimi vjetor i Ditës së Commonwealth. Markle dukej e përsosur ndërsa arriti në ngjarjen e veshur me një fustan të gjelbër smerald me një pelerinë, që përputhej me kapelë dhe një palë take nudo.

 

Commonwealth Day Service 2020

Diana, Princess of Wales,Prince Charles, Prince of Wales ,Diana is pregnant with Prince William ,Trooping the Colour

The duchess and Diana both looked great sporting this color combo.

The Princess Of Wales At A Gala Performance By The Royal Ballet / Meghan, Duchess of Sussex during Trooping The Colour on the MallThe dazzling earrings looked stunning on both women.Meghan Markle Princess DianaThese two printed dresses look so similar.A little sparkle always makes for a standout look.

 

Artikuj të ngjashëm