Prapë gabime në “Game of Thrones” – ja çfarë gjetën fansat në episodin e fundit (FOTO)

By

Pasi në sheshin e xhirimeve nga fansat e flaktë të Game of Thrones u vërejt një gotë çaji me një filter në të e që u mendua se ishte gotë kafeje e Starbucks, audienca ka vërejtur edhe gabime të tjera që nuk përputhen me konceptin e serialit, ngase janë objekte moderne të vendosura në një hapësirë mesjetare!

Në episodin e parafundit të sezonit të ri, edhe në një fotografi që HBO plasoi në internet, njëri prej personazheve kryesore Jamie Lannister, i cili e kishte dorën e këputur, u paraqit me dorë!

Mirëpo këto s’janë të vetmet gabime të produksionit të HBO në njërin prej serialeve që ka thyer rekorde shikueshmërie!

Objektet moderne fansat i panë edhe në serinë finale!

Dy shishe plastike të ujit, u panë nën këmbët e aktorëve në skenë, kur njerëzit e pushtetshëm të Westeros takohen për të diskutuar se kush do i drejtojë Shtatë Mbretëritë.

E para shihet në minutën 46:19, e vendosur tek këmbët e Samwell Tarlyt.

Ndërsa një tjetër shishe, është vërejtur në mes këmbëve të Brienne of Tardh dhe Davos Seaworth!

game of thrones water bottle 014294202

game of thrones water bottle 014294202

 

Artikuj të ngjashëm