Pas sulmeve të njëpasnjëshme të Kanye kundër Kim, familja e saj ndërmerr këtë hap

By

Nuk duhet të jetë befasi që shumë anëtarë të familjes Kardashian nuk e ndjekin Kayne West në Instagram mes mosmarrëveshjes publike të vazhdueshme mes reperit dhe Kim Kardashian. Themeluesi i Yeezy së fundmi ka fyer stilin e prindërimit të gruas së tij, duke sulmuar në mënyrë specifike vendimin e Kim për të lejuar vajzën e tyre tetëvjeçare North të përdorte TikTok, madje edhe me mbikëqyrjen e të rriturve.

Klani Kardashian-Jenner duket se i ka ardhur maje hunde me veprimet e pafalshme të reperit Ye dhe përçarjet publike. Një kërkim i shpejtë në Instagram zbulon se Kourtney, Khloé dhe Rob Kardashian, së bashku me Scott Disick dhe Tristan Thompson, nuk e ndjekin më Kanye-n. Modelja Kendall Jenner dhe i dashuri Devin Booker, si dhe nëna dhe babi i dy fëmijëve, Kylie Jenner dhe Travis Scott, gjithashtu duket se kanë shtypur butonin unfollow.

Të fundit në këmbë? Lëreni Kris Jenner dhe Kim Kardashian të ruajnë gjakftohtësinë e tyre dhe të vazhdojnë të ndjekin Kanye, pavarësisht se ai nuk e ndjek asnjërën. Kanye e anuloi Kim-in mes thashethemeve për lidhje mes saj dhe Pete Davidson në nëntor 2021, dhe le të themi vetëm se tensionet dhe drama e mediave sociale janë rritur që atëherë.

Gjatë fundjavës, Kanye postoi një sërë postimesh akuzuese në Instagram që ai i ka fshirë që atëherë. Kim u përgjigj duke postuar një deklaratë publike në historinë e saj në Instagram. “Divorci është mjaft i vështirë për fëmijët tanë dhe obsesioni i Kanye për të kontrolluar dhe manipuluar situatën tonë në mënyrë kaq negative dhe publike, vetëm sa po shkakton dhimbje të mëtejshme për të gjithë”, tha Kim. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm