Një vit pa Dr. Florin

By

Kantautori i njohur Florian Kondi i njohur në publik si Dr. Flori me 17 nëntor 2014 u shua nga jeta duke lënë pas shumë vepra të pavdekshme.

Shumë projekte i mbeten në gjysmë por që kolegja dhe mikja e tij, Aurela Gaçe ka publikuar një projekt që ka nisur Dr. Flori.

Ndërsa ka një javë që Landi i cili ishte pjesë e grupit Ëest Side Family ka filluar ‘Java me Dr. Florin’ duke kujtuar kryeveprat e artistit.

Sot shënohet një vjetori i parë i ndarjes nga jeta të Dr. Florit.

Artikuj të ngjashëm