Rita Ora dhe Miley Cyrus po luftojnë kundër përhapjes së koronavirusit

By

Miley Cyrus dhe Rita Ora po përdorin pasionet e tyre për modë për një kauzë të mirë; të ndalojnë përhapjen në mbarë botën të COVID-19, e njohur zakonisht si koronavirus.

Gjatë episodit të katërt të episodit të Cyrus ‘Instagram Live’ të “BRIGHT MINDED: Live With Miley”, i cili transmetohet çdo ditë në orën 11:30 të mëngjesit, këngëtarja 27-vjeçare njoftoi se ka partneritet me Emi Jay për një fushatë “Care Together” për të mbështetur Feeding America. Marka Los Angeles përmban kapëse flokësh të bëra me dorë të bëra nga dizajnerë si Dior, Fendi, Chanel dhe Pucci që mbrojnë flokët nga thyerja.

Cyrus zbuloi se kur blini kapëset e flokëve nga marka dhe përdorni kodin “BrightMinded” në arkë, 100% e të ardhurave do të shkojnë në Feeding America. Çdo dollar i fituar do të sigurojë deri në 10 vakte për rrjetin e tyre kombëtar të bankave ushqimore. Përveç inkurajimit të fansave të saj për të ndihmuar të bëjnë ndryshime, Cyrus po u bën thirrje të gjithëve të qëndrojnë në shtëpi dhe të izolohen për të shmangur çdo përhapje të mëtejshme të virusit të gripit që ka prekur tashmë kaq shumë në të gjithë globin.

Ndërkohë, Ora (e cila ishte e ftuar në shfaqjen virtuale të Cyrus) është bashkuar me Fondacionin e Kombeve të Bashkuara dhe Organizatën Botërore të Shëndetit për të dizajnuar një bluzë që synon të ndihmojë “përhapjen e njohurive” se çfarë të bëjmë (dhe çfarë të mos bëjmë ) me qëllim që të mbajmë veten dhe të tjerët të sigurt gjatë kësaj pandemie.

 

 

 

Artikuj të ngjashëm