Mavraj citon ajete nga kurani, e ndan me ndjekësit në Instagram (FOTO)

By

Futbollisti i njohur shqiptar, Mergim Mavraj, njihet për postimet e tij në lidhje me fenë islame, në profilin e tij zyrtar në Instagram.

Njësoj ka bërë edhe sot, duke cituar një ajet kuranor me anë të një fotografie të një lojtari teksa i është përkulur Perëndisë në fushën e futbollit.

“Dhe çdo të mirë që e keni, ajo është prej ALLAHU”, ka shkruar Mavraj i cili luan për ekipin e Hamburgut./Prive.al

Artikuj të ngjashëm