Maderoterapia është ajo që ju duhet për largimin e dhjamit dhe celulitit

By

Jeni lodhur nga celuliti dhe si ndikon ai në vlerësimin pozitiv të trupit? Maderoteapia është ajo që ju duhet!

Maderoterapia (terapia me instrumente druri) është një terapi me origjinë nga Kolumbia dhe e bazuar në përdorimin e mjeteve të dizajnuara të drurit, të cilat e bëjnë terapinë 100% natyrale, pa reaksione alergjike ndaj lëkurës. Kjo terapi është një alternative e masazhit të rregullt për klientët me depozita joproporcionale, yndyra dhe celulit.

Avantazhi i përdorimit të instrumenteve prej druri të dizajnuara posaçërisht për të mundësuar presion intensiv në celulitin fibroze dhe heqjen e depozitave të yndyrës së bashku me toksinat e tjera.

Teknika e maderoterapisë përfshin një seri lëvizjesh që përsëriten duke përdorur më shumë se dhjetë instrumente të ndryshëm prej druri. Duke i aplikuar këto instrumente në muskuj, depozita dhjamore dhe celulit, kjo terapi stimulon sistemin limfatik të trupit dhe në këtë mënyrë e lëshojmë atë nga toksinat e akumuluara. Kjo lëshim nga toksinat stimulon metabolizmin në djegien e yndyrës. Gjithashtu, xhepat rezistentë të celulitit shkatërrohen, ënjtja e lëkurës zvogëlohet dhe “sindromi i lëvozhgës së portokallit” nivelizohet.

Image may contain: one or more people and text

Rezultatet që shihni në foto janë arritur brenda një periudhe të shkurtër kohore për brenda vetëm 9 ditëve.

Këtë lloj terapie mund të gjeni të kombinuar edhe me Theragun e cila bën një trajtim të thellë të masazhit të muskujve ndryshe nga çdo gjë që keni ndier ndonjëherë. Ndjeheni më mirë, lëvizni më mirë dhe shëroheni më shpejt nga tension dhe dhimbja e muskujve.

Maderoterapia tashmë gjendet edhe në Kosovë për të gjithë ju që dëshironi pamje të bukur dhe trup më të shëndetshëm. Vizitoni klinikën në Dragodan tek Komuna e Re në Prishtinë. /Prive.al

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm