Dua Lipa nderohet me një çmim në Japoni

By

The Mnet Asian Music Awards (shkurtuar si MAMA Awards) është një ceremoni e madhe e çmimeve të muzikës në Korenë e Jugut që paraqitet çdo vit nga kompania argëtuese CJ E&M.

Shumica e çmimeve u jepen artistëve K-pop, megjithëse disa çmime u jepen artistëve të tjerë aziatikë.

MAMA 2019 u mbajt më 4 dhjetor në Nagoya Dome, Japoni.

Dua Lipa bëri një paraqitje të papritur në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, dhe dukej si një kukull Barbie në këmbë në një mini fustan rozë të ndritshëm, ku performoi këngën më të re “Don’t Start Now”.

British singer Dua Lipa poses on the red carpet during the annual MAMA Awards at Nagoya Dome in Nagoya, Japan, December 4, 2019. REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Ajo u nderua edhe me çmimin “Artisti i preferuar ndërkombëtar”. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm