Lufta më e përgjakshme në GOT, kush vdiq, kush shpëtoi (nëse s’e keni parë ndoshta duhet të mos klikoni)

By

Mbrëmja e së dielës në HBO, ishte më e përgjakshmja ndonjëherë.

Ishte episodi më brutal që mund t’ua kenë parë sytë…

Personazhet e serialit më të ndjekur të të gjitha kohërave, Game of Thrones, u përfshinë në një betejë e cila rezultoi me shkatërrimin e qytetit mbretëror, apo Red Keep.

Image result for game of thrones 8 episode 5

Daenerys nisi luftën kundër Cerceit, duke e marrë dhunshëm atë që ajo mendon se i takonte, Fronin e Hekurt, edhepse iu desh t’i digjte të gjallë të gjithë banorët e qytetit.

Me mijëra njerëz humbën jetën…

Me dragoin e saj, ajo i vu flakën të tërë qytetit, dhe vrau edhe disa nga figurat kyçe të serialit dhe personazhi i preferuar i shumëkujt, humbi jetën mbrëmë.

Përfshirë Cercein dhe Jamie Lannister, vdiqën edhe Lord Varyes.

Pavarësisht se qyteti dorëzohet, Daenerys vazhdon hakmarrjen e saj e zemëruar me të gjithë, përfshirë Jon Snow, për të cilin mendon se e tradhtoi duke ua treguar të tjerëve identitetin e tij.

E etur për pushtet ajo nuk la askënd të shpëtojë, përveç sigurisht Aryas, Jon Snoë dhe Tyrion, të cilët janë mjeshtër të të mbeturit gjallë edhe në luftërat me dragonj . /Prive.al

Image result for game of thrones 8 episode 5

Artikuj të ngjashëm