Lexoni horoskopin e dashurisë!

By

Është sërish ajo kohë e vitit, me Merkurin retrograd që fillon nesër. Pra, si do të ndikojë kjo në horoskopin e dashurisë së shenjës suaj të zodiakut për 20 Prill 2023? Lexoni për të zbuluar. 

Dashi

Dikush ju do, Dashi. Retrogradi i Mërkurit fillon nesër, dhe ju mund të dëgjoni nga një ish i cili e kupton atë që kishte me ju – por nuk e vlerësoi atë.

Ata duan të vazhdojnë aty ku kanë mbetur gjërat, por dera është e mbyllur, edhe pse ata do të kenë gjithmonë një vend në zemrën tuaj. Ky nuk do të jetë momenti juaj i zakonshëm ku i pranoni me krahë hapur.

Në vend të kësaj, ju jeni paramendues dhe gati për të bërë më shumë përpjekje në një marrëdhënie që e keni lënë anash. Ju mund të jeni gati të filloni ta trajtoni atë me seriozitetin që meriton.

Demi

Sot, gjërat ndryshojnë për ju në departamentin e dashurisë dhe marrëdhënieve. Mërkuri është i lartësuar kur është në shenjën tuaj, kështu që keni më shumë qartësi dhe më pak rezerva për çështjet e zemrës.

Sot, ju e dini se çfarë doni dhe çfarë jeni duke kërkuar, dhe ndërsa Merkuri retrograde fillon nesër, ju do të filloni të zhbëni gjërat në jetën tuaj personale që ju kufizojnë kohën nga ndjekja e dashurisë.

Binjakët

Është koha për një zemër në zemër me një mik që është pak më shumë se dikush për të cilin kujdeseni platonisht. Ju keni menduar ta çoni marrëdhënien përpara, por koha mund të jetë ndier keq. Sinjalet e përziera, komunikimi i gabuar dhe gjëra të tjera kanë kontribuar në këtë problem.

Ndërsa dëshironi të vendosni të gjitha letrat tuaja në tryezë sot, mund të jetë shumë shpejt. Megjithatë, ju mund të ndani më shumë për ëndrrat tuaja dhe për atë që po mendoni për të ardhmen. Ndërsa rishikoni jetën tuaj, mund të vendosni gjithashtu t’i shihni ata të jenë pjesë e saj.

Gaforrja

Puna juaj ka penguar dashurinë. Ju keni punuar më shumë se zakonisht gjatë muajve të fundit dhe karriera juaj ka qenë mbi dashurinë për arsye të mirë. Ndërsa Mërkuri përgatitet për retrogradë, është koha për të rivlerësuar prioritetet dhe kohën tuaj.

A mund të zhvendosen disa gjëra për të lënë më shumë kohë për një marrëdhënie? Apo mund t’i planifikoni gjërat paraprakisht për t’u dhënë më të mirën të dyve?

Luani

Mos e hamendësoni veten, Leo. Ti e do atë që do; sot, të gjitha mendimet dhe ndjenjat tuaja vijnë në mendje. Ju keni qenë të sigurt (dhe të vogla) në dashuri sepse jeni lënduar. Dhimbja që keni ndjerë nga marrëdhëniet e kaluara ka bërë që roja juaj të ngrihet me shumë mure për të siguruar zemrën tuaj.

Por një ditë para se Mërkuri të kthehet në retrogradë, diçka ndryshon. Jeni të vetëdijshëm se dashuria kërkon rrezik. Ndërsa mund të mos jeni gati për të bërë hapin e besimit, mund të jeni të hapur për të menduar për të. Për ju, ky është një hap i madh në një drejtim të ri.

Virgjëresha

Koha për të udhëtuar me partnerin, Virgjëreshën. Keni nevojë për një pushim nga stresi dhe kërkesat e ditës. Këtë javë, kur Merkuri fillon retrograde, ju do të dëshironi të gjeni shumë kohë për të pushuar dhe për t’u çlodhur në mënyrë që të mund të mendoni qartë. Udhëtimi ndihet më mirë duke shkuar me një mik ose dikë të cilit i besoni.

Sot, rishikoni ofertat nga të cilat mund të përfitoni, si udhëtime lundrimi, vende për fjetje dhe mëngjes në qytetin tuaj të lindjes ose një fluturim i shpejtë në një qytet tjetër për të ecur në një Park Kombëtar.

Peshorja

A duhet të përzieni burimet apo t’i mbani ato të ndara? Nuk është aq e thjeshtë sa mund të keni shpresuar, dhe vendosja për situatën e tij/saj/tonën është e ndërlikuar. Do t’ju duhet të bëni një sërë bisedash me një partner që përfshin para, të ardhura dhe investime.

E ardhmja mund të ketë nevojë për një marrëveshje para martesës ose pas martesës, por përpara se të thoni atë që po mendoni, do të dëshironi të kuptoni gjërat tuaja.

Akrepi

Romanca është shumë e mirë, Akrep, dhe kjo është arsyeja pse ju dëshironi të keni pak më shumë prej saj në jetën tuaj. Jeni të gatshëm të viheni në dispozicion dhe mund të shihni se si e keni bllokuar atë që keni dashur të ndodhë për shkak të dërgimit të sinjaleve të gjuhës së trupit.

Sot kjo do të fillojë të ndryshojë pasi do të bëheni më të vetëdijshëm për rolin që keni luajtur në mungesën e dashurisë në jetën tuaj të dashurisë.

Shigjetari

Jo të gjithë do të jenë dakord me ju sot, Shigjetar. Ju jeni duke përplasur kokën sot për gjëra të vogla dhe e keni të pamundur të flisni hapur siç doni të bëni.

Keni shumë dëshirë të shkëputeni nga pritshmëritë e familjes, të afërmve dhe njerëzve që këmbëngulin se duhet të jeni martuar deri më tani, por ju pëlqen beqaria.

Ju nuk dëshironi të hiqni dorë për asgjë. Pra, konfliktet do të vijnë, por ju jeni gati të mbani një qëndrim se sa shumë keni nevojë për hapësirë ​​për të qenë vetvetja pa kërkesat e një marrëdhënieje.

Bricjapi

Ju duhet të rishikoni financat tuaja, që do të thotë të shikoni faturat dhe të dhënat e kartës së kreditit dhe asgjë për të treguar. Ju keni shpenzuar kaq shumë para për takime dhe për të mbledhur skedën, por tani e kuptoni se kjo ju lëndon në planin afatgjatë.

Jeni në borxh dhe duhet të dilni. Kjo do të thotë një buxhet për jetën tuaj të dashurisë, duke përfshirë sa do të shpenzoni dhe do të jetoni brenda mundësive tuaja. Nuk është një zgjedhje e lehtë, por do të kënaqeni ta kuptoni pasi Mercury Rx të fillojë nesër.

Ujori

Dashuri e shëndetshme, Ujori. Gjithçka ka të bëjë me gjetjen e ekuilibrit të duhur në marrëdhënie, apo jo? Ka shumë për të thënë për të pasur një partner që është i plotë në vetvete dhe i sigurt në marrëdhënien tuaj.

Ju po kërkoni një partner në krim që ju kupton në shumë mënyra. Keni vendosur të ndaloni së vendosuri për një romancë të shpejtë dhe të prisni për një dashuri që tregon të drejtën e saj gjatë një periudhe kohore.

Peshqit

Sot do të rishikoni mesazhet e vjetra me tekst nga njerëzit në jetën tuaj me të cilët nuk flisni më. Ju mund të pyesni veten se çfarë ndodhi dhe si shkuan gjërat pa e kuptuar. Fshirja e mesazheve mund të duket sikur po shkarkon një pjesë të jetës suaj.

Fotografitë e vjetra mund të futen në albume të fshehura në telefonin tuaj për t’ju ndihmuar të mbyllni derën dhe të mos dërgoni një mesazh “përshëndetje” duke hapur kutinë e Pandorës, gjë që ndodh shpesh kur Merkuri fillon retrograde.

Artikuj të ngjashëm