Lewis Hamilton surprizon fansin e vogël që po vdes nga kanceri

By

Lewis Hamilton surprizoi fansin tij te vogël i cili vuan nga kanceri terminal, duke i dërguar një sërë dhuratash. Vogëlushi 5 vjeçar Harry Shaw, i dërgoi mesazh Lewis duke i uruar shumë fat në garën e “Spanish Grand Prix”.

Ai deklaroi se për fitoren në garë u inspirua nga vogëlushi Harry i cili vuan nga një kancer i rrallë i eshtrave dhe ka vetëm edhe 1 javë për të jetuar.

Lewis Hamilton i dërgoi shumë dhurata vogëlushit, përfshirë këtu replikë të veturës Formula One dhe trofeut të “Spanish Grand prix”. /prive.al

Artikuj të ngjashëm